آخرین خبرها

دسترسی های سریع

اپلیکیشن دانش پژوه

برگزاری جشن پیروزی انقلاب اسلامی در موسسه آموزش عالی امام رضا(ع) و دانشگاه باقرالعلوم (ع)

همزمان با چهل و سومین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و دهه مبارک فجر مراسم جشن پیروزی انقلاب اسلامی و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب و بنیان گذار کبیر انقلاب اسلامی توسط موسسه آموزش عالی حوزوی امام رضا(ع) و دانشگاه باقرالعلوم(ع) با همکاری قرارگاه اساتید و طلاب انقلابی در کنار قبور مطهر شهدای گمنام دانشگاه با قرالعلوم(ع)  برگزار شد.

در این مراسم معاون آموزش و تهذیب موسسه آموزش عالی حوزوی امام رضا (ع)  با گرامیداشت یاد و خاطره امام خمینی(ه) و شهدای انقلاب و آرزوی موفقیت برای افرادی که به دنبال تحقق اهداف انقلاب اسلامی هستند، اظهار داشت: با توجه به تاکید و فرمایشاتی که رهبرمعظم انقلاب داشته اند پرداختن به مساله جهاد تبیین از اهمیت بالایی برخوردار است.

حجت الاسلام و المسلمین محمدجواد یاوری بیان کرد: خواسته مقام معظم رهبری از جریان نخبگانی، دانشگاهی و طلاب حوزه علمیه این است که فرآیند شکل گیری انقلاب را در جامعه تبیین کنند.

این استاد دانشگاه بیان کرد: جامعه نخبگانی و دانشگاهی باید علاوه بر تبیین فرآیند شکل گیری انقلاب، محاسن، آثار و برکات ریشه های انقلاب اسلامی را نیز تبیین کنند، همچنین در این راستا نیز یک رسانه، استاد، طلبه حوزه علمیه و کارمند نیز می تواند تببین گر باشد.

حجت الاسلام و المسلمین یاوری با اشاره به اینکه یکی از نکات مهم انقلاب و مساله ای که همواره  امام خمینی(ره) روی آن تاکید داشتند، تشکیل حکومت اسلامی بود، خاطرنشان کرد: این انقلاب برگرفته از قیام سیدالشهدا(ع) است و باید این مهم از ابعاد مختلف مورد بررسی و تبیین قرار گیرد.

عضو گروه علمی تاریخ موسسه آموزش عالی حوزوی امام رضا(ع) تصریح کرد:  این انقلاب مدیون مردم و جانفشانی آنان است و باید به گونه ای نشان دهیم که میراث دار این راه امام (ره) باشیم.اندیشه بنیادین امام خمینی(ره) بود که موضوع ولایت فقیه که از دیربارز مطرح شده بود را بسط داد تا به انقلاب اسلامی رساندند و امروز قوانین اسلامی مبتنی بر آن اجرا شود.

براساس این گزارش، در این مراسم که به همت روابط عمومی موسسه آموزش عالی حوزوی امام رضا (ع) و امور فرهنگی دانشگاه باقر العلوم(ع) و با همکاری قرارگاه اساتید و طلاب انقلابی و شبکه روشنا با حضور جمعی از مردم پردیسان و کارکنان دفتر تبلیغات اسلامی در آستانه چهل و چهارمین چلچراغ انقلاب اسلامی در کنار قبور مطهر دوشهید بی نشان دانشگاه باقر العلوم ع برگزار شد،گروه سررود  همخوانی پرچم داران زینبی  مسجد حضزت زینب (س) به اجرای برنامه پرداختند و  در پایان حجت الاسلام و المسلمین محمدباقرعلیزاده مدیر مسئول  قرارگاه اساتید و طلاب انقلابی ضمن توضیحاتی درباره وضعیت فرهنگی پردیسان  و مساجد فعال آن از همکاری مجموعه دانشگاه باقرالعلوم(ع) و موسسه آموزش عالی حوزوی امام رضا(ع) قدردانی کرد.

ارسال نظرات

پیمایش به بالا