آخرین خبرها

دسترسی های سریع

اپلیکیشن دانش پژوه

نشست علمی «پاسخ به شبهات فاطمیه» با حضور مدیر گروه تاریخ موسسه آموزش عالی امام رضا(ع) برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مؤسسه آموزش عالی حوزوی امام رضا علیه السلام، حجت‌الاسلام و المسلمین محمدرضا جباری؛ مدیر گروه تاریخ مؤسسه آموزش عالی امام رضا علیه السلام در نشست علمی با موضوع «پاسخ به شبهات فاطمیه» که توسط معاونت پژوهش مؤسسه برگزار شد، به پاسخ شبهات فاطمیه پرداخت و گفت: یکی از زمینه‌های ادای دِین نسبت به حضرت زهرا(س) بیان مظلومیت آن حضرت است.

جباری به عنوان مقدمهِ بحث، خاطر نشان کرد: متأسفانه رسانه‌های شیعه‌ستیز به‌خصوص رسانه‌های وهابیت همه ساله در تلاش هستند تا در اثر شبهه‌پراکنی، حقایق تاریخی صدر اسلام را وارونه جلوه دهند و از این طریق بتوانند به اهداف خود دست پیدا کنند.

مدیر گروه تاریخ مؤسسه آموزش عالی امام رضا علیه السلام در ابتدای بحث، شبهه هجوم به خانه حضرت زهرا(س) را مطرح کرد و گفت: اصل هجوم به خانه حضرت زهرا(س) از اتفاقاتی است که بسیاری از منابع اهل‌سنت هم بدان اشاره کرده‌اند، هر چند برای حفظ آبروی برخی از اصحاب، از نقل برخی جزئیات آن خودداری کرده‌اند، ولی مهم آن است که اصل ماجرا قابل انکار نیست.

وی درباره زمان رخ دادن این اتفاق و نحوه رخ دادن آن، به ارائه دیدگاه استاد و پژوهشگر تاریخ اسلام؛ حضرت آیت‌الله محمدهادی یوسفی غروی پرداخت.

لازم به ذکر است که از دیگر شبهات مطرح شده در این نشست می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. با وجود امیرالمؤمنین علي(ع) در درون منزل،‌ چرا خود حضرت علي(ع) براى باز كردن در نرفت؟
  2. آیا اساسا خانه‌های مدینه در نداشتند؟!
  3. چرا بنی‌هاشم و انصار از حضرت علی(ع) دفاع نکردند؟
  4. چرا حضرت فاطمه(س) را شبانه دفن کردند؟

در پایان این نشست دانش‌پژوهان و حاضرین در جلسه سوالات خود را مطرح و پاسخ آنها را دریافت کردند

ارسال نظرات

پیمایش به بالا